Proje Hakkında

AlmavivA liderliğinde Ankara Üniversitesi ve BYS Grup tarafından yürütülen “Organ Bağışında Uyum için Teknik Yardım Projesi” ile organ bağışı ve nakli için kalite ve güvenlik standartlarının geliştirilmesi, kadavra organ bağışında AB müktesebatı ile uyum sağlanması, veri tabanının kuvvetlendirilmesi ve Türkiye’de organ bağışı oranlarının yükseltilmesi hedeflenmektedir.

 

Proje, Merkezi Finans ve İhale Biriminin denetiminde Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilmektedir. Yararlanıcı kuruluş, Sağlık Bakanlığı olacaktır.

Amaçlar

Projenin nihai hedefi, özellikle Türkiye'de kadavradan organ bağışını artırmaya odaklanarak, kamu sağlığı alanındaki AB müktesebatına uyum ve uygulamalara katkı sağlamaktır. Projenin amacı tıbbi tedavide organı bağışı ve nakli konusundaki kalite ve güvenlik standartlarını belirlemektir. Devamını oku..

 

 

Bu yayın Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır. Bu yayın içeriğinin sorumluluğu tamamıyla Almaviva S.p.A. ya aittir ve hiç bir şekilde Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmaz.